mLegitymacja

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Warunki uruchomienia usługi mLegitymacji w Aplikacji mObywatel

Aby uruchomić mLegitymację uczeń muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Bezpłatny Generator Zdjęć do Legitymacji

Procedura uruchomienia usługi mLegitymacji

W szkole

1. Rodzic wysyła zdjęcie (legitymacyjne) w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5MB (plik nazwany imieniem i nazwiskiem ucznia) do sekretariatu na adres sekretariat.sp42@eduwarszawa.pl

2. Uczeń do sekretariatu szkoły przynosi wniosek o uruchomienie usługi mLegitymacji oraz potwierdza swoją tożsamość legitymacją w wersji papierowej.

3. Po wprowadzeniu do systemu uczniowi zostaje nadany kod aktywacyjny, który będzie przesłany przez pracownika szkoły do rodzica wiadomością zwrotną za pośrednictwem Librusa.

Zdjęcie do mLegitymacji można szybko przygotować w darmowym generatorze zdjęć: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

W domu

1. Zapoznać się i zaakceptować regulamin usługi mLegitymacja szkolna.

2. Pobrać aplikację mObywatel

3. Wybrać PLUS i Legitymacja Szkolna

4. Zeskanować kod QR lub wpisać ręcznie kod aktywacyjny.

5. Pobrać dane osobowe ucznia z systemu.

Sprawy niewymienione w procedurze, reguluje regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel. Ustawowy czas realizacji wprowadzenia do systemu wynosi 14 dni. Jednorazowy kod aktywacyjny oraz kod QR jest ważny 30 dni od momentu jego wygenerowania w systemie. Wszystkie materiały przekazane przez rodzica w formie elektronicznej po wprowadzeniu do systemu zostają usunięte i nie są archiwizowane przez szkołę.

Dodawane rekordy z danymi do mLegitymacji są przechowywane w systemie mDokumenty do chwili wygenerowania mLegitymacji, ale nie dłużej niż 30 dni. Po tym okresie dane są usuwane z systemu.

Uwaga!

Uczniowie szkoły mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej.

Bezpłatny Generator Zdjęć umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji i legitymacji szkolnej

Każdy uczeń powinien posiadać legitymację szkolną, a do każdej legitymacji jest potrzebne zdjęcie. Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.

Bezpłatny Kreator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

Fotografia do legitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

• osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
  • twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
  • oczy osoby powinny być otwarte, a usta zamknięte,
  • oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?

1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://photoaid.com/pl/zdjecie-mlegitymacja-szkolna.
  2. Wciśnij przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
  3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
  4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej, którą będziesz się identyfikował. Cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:

Bezpłatny Kreator Zdjęć do tradycyjnej legitymacji szkolnej dostępny jest pod adresem: