Dzięki m-Legitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Pokazując m-Legitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień.

Dane z m-Legitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej m-Legitymacji szkolnej.

Warunki uruchomienia usługi m-Legitymacji w Aplikacji mObywatel

Aby uruchomić m-Legitymację uczeń muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Procedura uruchomienia usługi m-Legitymacji

W szkole

1. Rodzic wysyła zdjęcie (legitymacyjne) w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5MB (plik nazwany imieniem i nazwiskiem ucznia) do sekretariatu na adres sekretariat.sp42@eduwarszawa.pl

2. Uczeń do sekretariatu szkoły przynosi wniosek o uruchomienie usługi m-Legitymacji oraz potwierdza swoją tożsamość legitymacją w wersji papierowej.

3. Po wprowadzeniu do systemu uczniowi zostaje nadany kod aktywacyjny, który rodzic odbiera z sekretariatu szkoły.

W domu

1. Zapoznać się i zaakceptować regulamin usługi m-Legitymacja szkolna.

2. Pobrać aplikację mObywatel

3. Wybrać PLUS i Legitymacja Szkolna

4. Zeskanować kod QR lub wpisać ręcznie kod aktywacyjny.

5. Pobrać dane osobowe ucznia z systemu.

Sprawy niewymienione w procedurze, reguluje regulamin usługi m-Legitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel. Ustawowy czas realizacji wprowadzenia do systemu wynosi 14 dni. Jednorazowy kod aktywacyjny oraz kod QR jest ważny 30 dni od momentu jego wygenerowania w systemie. Wszystkie materiały przekazane przez rodzica w formie elektronicznej po wprowadzeniu do systemu zostają usunięte i nie są archiwizowane przez szkołę.

Dodawane rekordy z danymi do m-Legitymacji są przechowywane w systemie mDokumenty do chwili wygenerowania m-Legitymacji, ale nie dłużej niż 30 dni. Po tym okresie dane są usuwane z systemu.

Uwaga!

Uczniowie szkoły mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do m-Legitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej.

Bezpłatny Generator Zdjęć umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do m-Legitymacji lub legitymacji szkolnej.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do m-Legitymacji i legitymacji szkolnej

Każdy uczeń powinien posiadać legitymację szkolną, a do każdej legitymacji jest potrzebne zdjęcie. Uczniowie szkół, mogą obecnie skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do m-Legitymacji lub legitymacji szkolnej.

Bezpłatny Kreator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do m-Legitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

Fotografia do legitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

• osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,
  • twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,
  • oczy osoby powinny być otwarte, a usta zamknięte,
  • oświetlenie twarzy powinno być równomierne.

Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?

1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://photoaid.com/pl/zdjecie-mlegitymacja-szkolna.
  2. Wciśnij przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
  3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
  4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do m-Legitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej, którą będziesz się identyfikował. Cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

Bezpłatny Kreator Zdjęć do m-Legitymacji można znaleźć pod adresem:

Bezpłatny Kreator Zdjęć do tradycyjnej legitymacji szkolnej dostępny jest pod adresem: